0,00 €
×

Ako vybrať slúchadlá?

06.09.2023

Málokto má dnes čas na počúvanie hudby v pokoji domova. Pre mnohých sa stalo nasadenie slúchadiel a počúvanie obľúbeného playlistu ranným rituálom. Vďaka rozmanitému výberu slúchadiel si hudbu alebo audioknihy môžeme pustiť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek – pri športe či na miestach, kde by reproduktory inak rušili. Ako ale vybrať tie pravé slúchadlá?

Ako vybrat sluchadla

O čom sa dočítate:

Ponuka slúchadiel je dnes skutočne pestrá. Ako medzi nimi vybrať tie pravé? Existuje mnoho konštrukcií a každá má svoje výhody a nevýhody. Musíte si vybrať medzi modelmi s káblom alebo bezdrôtovými modelmi, navyše sa objavujú aj extrémne populárne riešenia, ako sú true wireless slúchadlá. Niektoré slúchadlá majú vlastnosti, ktoré sú výhodné pre športovcov (napríklad odolnosť proti potu), iné stoja stovky eur, pretože uspokoja citlivé uši tých najnáročnejších milovníkov hudby.

Predstavíme vám základné typy slúchadiel a ich parametre, aby ste vedeli, ktoré z nich budú pre vás tie pravé. Pôjdeme na to postupne a logicky: Najskôr preberieme základné konštrukčné typy, potom sa zameriame na slúchadlá s káblom a bezdrôtové. Následne sa pozrieme na slúchadlá z pohľadu, na čo sú určené. Na záver si ešte preberieme hlavné technické parametre.

Ako vybrať slúchadlá?

Skúste si niekedy pustiť obľúbenú pesničku cez naozaj kvalitné slúchadlá. Užijete si tóny, detaily a farbu, ktoré ste doposiaľ nepočuli.

Aké sú najpoužívanejšie konštrukcie?

Začnime tým, čo spoznáte na prvý pohľad – konštrukciou. Väčšina užívateľov si vyberá zo základných typov, teda zo slúchadiel do ucha (intraaurálnych, a konkrétne teda peckových či špuntových), na ucho (supraaurálnych) a okolo ucha (circumaurálnych).

Ako vybrať slúchadlá
Slúchadlá do uší (kôstkové slúchadlá)
Kôstkové slúchadlá sa vkladajú do zvukovodu. Bývajú veľmi lacné – všeobecne sa dá predpokladať, že keď v obchode zbadáte tie najlacnejšie slúchadlá, budú to pecky. To ale, bohužiaľ, zákonite vyvažuje horšia kvalita zvuku. Majú však svoje využitie. Napríklad, ak hľadáte slúchadlá, s ktorými chcete zaspávať. Pre väčší komfort a dôslednejšie upevnenie v uchu sa občas ich plast obaľuje molitanom. 

 



Slúchadlá do ucha (intraaurálne, "in-ear", "štuple")
Štupľové slúchadlá, ako už naznačuje ich názov, sa zasúvajú hlbšie do zvukovodu, preto veľmi dobre tlmia okolité zvuky. Z hľadiska kvality zvuku sú zastúpené všetky triedy, niekomu však môžu byť nepohodlné – koniec koncov ich princíp spočíva v tom, že ucho „zašpuntujú“. Ak sa chcete vydať cestou nižšej ceny a zároveň dostatočnej kvality zvuku, tak sú skvelým riešením

 



Slúchadlá na ucho (supraaurálne)
Tento typ leží na ušniciach, no okolo nich sa nedotýkajú hlavy (neprekrývajú celé ucho). Tieto slúchadlá bývajú spravidla pomerne ľahké. Aj tu sa nájdu modely všetkých tried, od nižšej kvality reprodukcie zvuku po výborné modely. Nevýhodou by mohlo byť horšie tlmenie okolitých zvukov a tiež fakt, že aj vy sami môžete okolie rušiť tým, že ostatní počujú vašu hudbu. Neopomeňte však dizajn – napríklad legendárne Koss Porta Pro sa dajú zložiť, takže sú v taške alebo kabelke krásne kompaktné, no niektoré lacnejšie modely túto možnosť neponúkajú.

 



Slúchadlá okolo ucha (circumaurálne)
Ak pre vás nie sú najlepšou voľbou slúchadlá do uší, skúste slúchadlá, ktoré obklopujú celú ušnicu. Hodia sa na domáce použitie, pretože mávajú dobrý zvuk a sú pohodlné aj pri dlhodobom nosení. Pri domácom alebo kancelárskom použití (circumaurálne bývajú napríklad hráčske headsety) tiež upadá ich teoretická nevýhoda, a síce veľkosť a neskladnosť. Na počítačovom stolíku alebo vedľa Hi-Fi zostavy určite prekážať nebudú.

 


 

sluchatka na licni kosti

 

Ako už samotný názov napovedá, slúchadlá spočívajú na vašich lícnych kostiach, a nevkladajú sa priamo do ucha. Zvuk je do vnútorného ucha prenesený cez lícne kosti pomocou vibrácií. Vďaka tejto konštrukcii sa nemusíte báť, že by bol poškodený váš sluch či ohrozená vaša bezpečnosť, pretože počujete aj okolité zvuky. Slúchadlá sú vhodné aj ako slúchadlá na behanie či iné športy.


Za zmienku určite stoja aj slúchadlá, ktoré spomínané konštrukcie kombinujú. Na niektorých kôstkových slúchadlách tak môžete nájsť sponu, ktorou sa upevnia na ušnicu. Inokedy sa môžete stretnúť so slúchadlami do ucha s hlavovým mostom, ktorý vedie cez tylo hlavy. Zaujímavou alternatívou sú aj slúchadla na ucho bez hlavového mostu, ale dajú sa klipsou zachytiť za ucho.

Ako vybrať slúchadlá?

Otvorené alebo uzavreté?

Pri ponukách slúchadiel mnoho výrobcov uvádza, či sú slúchadlá otvorené, uzavreté alebo polootvorené (resp. polouzavreté). Tento údaj informuje viac-menej o konštrukcii náušníkov.

Uzavreté slúchadlá majú náušníky zhotovené z materiálov, ktoré nepustia zvuk von, takže hudbu počujete iba so slúchadlami na ušiach.

Naopak otvorené slúchadlá podporujú prirodzené šírenie zvuku všetkými smermi. Kvalitatívne sa s nimi dočkáte lepšieho koncertu, no tento koncert si asi vypočujú aj ostatní.

Spomínané slúchadlá s polouzavretou konštrukciou predstavujú kompromis medzi vyššie uvedenými variantami z hľadiska výhod aj nevýhod.
 

Uzatvorená konštrukcia

+ Sama o sebe tlmí okolité ruchy

+ Neprepúšťa zvuk von

- Zvuk z princípu nemôže byť reprodukovaný dokonale

Otvorená konštrukcia

+ Najvernejšia reprodukcia zvuku

- Menej tlmí okolité zvuky

- Prepúšťa zvuk von (môžete rušiť okolie)

Ako vybrať slúchadlá?
Domov sú vhodnejšie uzatvorené modely, aby ste nerušili ostatných členov domácnosti. 

S káblami alebo bezdrôtové? Hitom sú dnes True wireless modely

Ešte pred pár rokmi sme toho na výber veľmi nemali, no dnes už nájdete kvalitné slúchadlá aj v bezdrôtovej podobe. Pri výbere by ste mali zohľadniť aj používateľský komfort. Bezdrôtové slúchadlá je treba nabíjať, tie s káblami si vystačia s energiou mobilu alebo MP3 prehrávača. Bluetooth slúchadlá okrem toho môžete ľahko odložiť, napríklad keď sa s vami niekto začne rozprávať. Káblová klasika s 3,5 mm jackom (ojedinele s 6,3 mm jackom určeným väčšinou do štúdia) zostane visieť na krku a nehrozí, že vám spadnú na zem.

Protiváhu týmto výhodám tvorí fakt, že Bluetooth headset nemá kábel, ktorý by sa mohol zlomiť. Čo sa týka ceny, kúpa nemusí predstavovať závratnú investíciu. Dnes už nájdeme aj bezdrôtové slúchadlá, ktorých cena je veľmi lichotivá.

Za zmienku určite stoja aj radiofrekvenčné slúchadlá, ktoré sa od Bluetooth slúchadiel líšia hlavne väčším a silnejším dosahom signálu. Niektoré z nich disponujú vysielacou stanicou. Všeobecne sú ťažšie, preto sú vhodné skôr na domáce používanie, než na cesty.

jak vybrat sluchátka

Zvážte komfortné vyhotovenie True wireless

Jednoznačným trendom sú v poslednej dobe tzv. true-wireless slúchadlá, o ktorých sme pre vás napísali samostatný článok. Nielenže z týchto slúchadiel nevedie kábel do telefónu, ale nie sú spojené ani medzi sebou – preto sa im hovorí, že sú „skutočne bezdrôtové“. Nemusíte sa však báť, že by ste pri telefonovaní museli stáť pri svojom mobile, drvivá väčšina týchto slúchadiel disponuje zabudovaným mikrofónom.

Spravidla majú peckovú alebo špuntovú konštrukciu a ich jedinou neoddeliteľnou súčasťou je nabíjacie puzdro, ktoré im pravidelne dodáva energiu (samé vydržia hrať niekoľko hodín, puzdro ich dobije približne štyrikrát a potom musíte dobiť samotné puzdro). True wireless slúchadlá mávajú navyše pokročilé funkcie, ktoré eliminujú niektoré problémy, ktoré sme spomenuli v predchádzajúcom odseku: často ponúkajú dotykové ovládanie, takže ak sa chcete s niekým rozprávať, iba na ne priložíte prst a hudba sa dočasne stíši.

Konkrétne by sme mohli špecifikovať, že v prípade True Wireless slúchadiel s výdržou menej ako 5 hodín ide o ich najlacnejší variant, pri ktorých je nutné využiť nabíjacie puzdro. Štandard predstavujú slúchadlá, ktoré poskytnú výdrž na 5 až 7 hodín. Po ich vložení do puzdra prebieha nabíjanie automaticky.

Bežný poslucháč sa uspokojí s batériou slúchadiel fungujúcou kratšie než 10 hodín bez nabitia. Ak preferujete dlhé počúvanie a priaznivú cenu, zvoľte radšej výdrž okolo 20 hodín. V prípade, že neradi nabíjate, existujú aj slúchadlá, ktoré vydržia prehrávať nepretržite cca 30 hodín a viac.              

Samsung Galaxy Buds+

Apple má True wireless slúchadlá AirPods, Samsung zase Galaxy Buds.
 

Pri bezdrôtových slúchadlách dajte pozor na kodeky

Pri bezdrôtovom prenose zvuku sú dôležité kodeky, ktoré sa starajú o prevod signálu (kódujú ho a dekódujú, respektíve komprimujú a dekomprimujú – preto ko-dek).

V súčasnosti môžeme odporučiť aptX HD, LDAC alebo AAC.

AptX HD na rozdiel od „obyčajného“ aptX podporuje HD audio s vyššou kvalitou, než akú ponúka CD. Licenciu vlastní Qualcomm, takže tento kodek ponúkajú lepšie modely mobilných telefónov s jeho procesormi (štandardný aptX je bežný vo väčšine smartfónov s Androidom), čo je dobré vedieť, pretože ak chcete zvuk kódovaný pomocou aptX, musí ho podporovať ako zdroj signálu (napr. práve mobil), tak slúchadlá.

LDAC je kvalitný kodek s podporou vysokých prenosových rýchlostí, ta ktorým stojí spoločnosť Sony. Pôvodne bol dostupný iba na zariadeniach tejto značky, ale opäť platí, že ho dnes môžete nájsť aj na lepších modeloch iných výrobcov.

Bowers & Wilkins PX7

Už neplatí, že by bezdrôtové slúchadlá nehrali tak kvalitne ako káblové; iba si musíte odsledovať parametre.

ACC je kodek využívaný zariadeniami od spoločnosti Apple (stojí však napríklad aj za kompresiou audia na internete, napríklad YouTube videí). Kvalita už nie je taká nekompromisná ako pri vyššie uvedených kodekoch.

Spomenúť môžeme aj základný kodek SBC. Ten je väčšinou „nutnou súčasťou“ Bluetooth, takže s jeho podporou môžete počítať, ale nie je dôvod, aby ste ho cielene vyhľadávali. Kvalitatívne veľmi podobné kodeku LDAC sú LLAC LDHC od HWA Alliance/Savitech, ale nie sú moc rozšírené, tak ich spomíname skôr preto, aby vás v parametroch neprekvapili. Podobne si niekedy vlastné kodeky vytvárajú výrobcovia, napríklad Samsung a jeho HD/UHQ-BT kodek. 

Slúchadlá na každú príležitosť

Teraz, keď sme si objasnili všetky hlavné konštrukčné rozdiely, sa konečne môžeme pozrieť na slúchadlá podľa toho, na čo sú určené. Iné preferencie má bežec, ktorý potrebuje počuť svoje okolie, po inom zase túži milovník klasickej hudby, ktorý chce večer relaxovať pri dokonalom zvuku orchestra a neváha za tento zážitok poriadne zaplatiť.

Herné slúchadlá

Hráči si potrpia na pohodlie. A na mikrofón, cez ktorý si môžu so spoluhráčmi dohodnúť taktiku.


Sluchadlá na šport

Hudba dokáže motivovať, udávať tempo alebo, naopak, pomôže prekonať dlhé a nudné výlety za lepšou kondíciou. Aktívny pohyb však kvalitnej hudobnej produkcii veľmi nesvedčí. Každý šport má svoje úskalia: Cyklisti sa často sťažujú na hučanie prúdiaceho vzduchu, pre skejterov je dôležité, aby im ani pri otočkách nevypadávali slúchadlá z uší.

Vo väčšine prípadov sa ako slúchadlá na šport hodia práve tie so špuntmi alebo peckové. Pomerne dobre tlmia okolitý zvuk, čo je jasná výhoda, no treba tiež počítať s tým, že vždy musíte vedieť, čo sa deje okolo vás. Bezpečnosť by mala mať vždy prednosť, aby ste napríklad počuli blížiace sa auto. Tak či onak, hlavne si skontrolujte, či vám športové slúchadlá pevne držia v ušiach, aby vám pri prudších pohyboch nelietali niekde okolo krku.

Mimochodom, špecifickým typom poslucháčov hudby sú plavci. Áno, existujú aj slúchadlá do vody a na plávanie. Dôležité je vyskúšať si ich vodotesnosť a aj to, ako odolávajú odporu vody. Pre lepšiu orientáciu môžu pomôcť tzv. stupne krytia IP, kedy napr. pri IP67 môžete ponoriť vaše elektronické zariadenie do hĺbky 1 meter na 30 minút. Pri ochrane IP68 je možné sa vydať ešte hlbšie a IPx9 je odolnosť proti tlakovej vode (WAP). V každom prípade odporúčame sa orientovať podľa informácií konkrétneho výrobcu.

Dĺžku kábla vyberajte aj podľa miesta, kde budete prehrávač nosiť. K puzdru na rukáv stačí aj menej než štandardných 120 cm.


Slúchadlá na doma

Slúchadlá na doma navyše majú často vysokú kvalitu podania zvuku – dočkáte sa tak šťavnatých basov, ostrých výšok a plných stredných tónov. Ale pozor, nenechajte sa nachytať na často vyzdvihované „silné basy“. Hudba si totiž vyžaduje všetky polohy tónov a väčšine žánrov prebasovaná reprodukcia skôr škodí...Tieto slúchadlá sú určené na dlhodobé počúvanie. Hodia sa vám vtedy, keď pri počúvaní hudby nechcete nikoho obťažovať, využitie si ale nájdu aj pri televízoroch alebo počítačoch.

So slúchadlami na doma sa zamerajte na pohodlie. Veľké zastúpenie v tejto kategórii majú slúchadlá okolo uší, ktoré nezvierajú priamo uši, ale hlavu. Preto nebudú nepríjemné ani pri celovečernom filme – pokiaľ teda stavíte na správny materiál. Odporúčame umelú kožu, velúr či textil. Hlavné je, aby bol materiál odolný, sal pot a tlmil zvuk.

Slúchadlá Sennheiser

Slúchadlá na cesty / bezdrôtové slúchadlá

Slúchadlá na cestovanie nájdu svoje využitie každú chvíľu. Hodia sa na dlhé cesty autobusom, cestu do práce a na občasné počúvanie hudby vo voľných chvíľach. Určite vám napadne, že takéto slúchadlá by mali dobre tlmiť okolitý ruch. Tiež od nich však budete vyžadovať odolnosť skladnosť.

Každopádne, niekto na počúvanie pri cestovaní používa skladacie slúchadlá na ucho, niekto siahne po špuntoch. V oboch prípadoch – teda pokiaľ vyberáte model s káblom – by ste mali venovať pozornosť koncovke. To, že by mal mať 3,5 mm jack koncovku v tvare písmena L, platí pre slúchadlá na cesty dvojnásobne. Zabráni totiž zlomeniu kábla. Z toho istého dôvodu si preverte aj odolnosť zapojenia kábla do štupľov, resp. kvalitu samotného kábla, ktorý by mohol byť v ideálnom prípade napríklad opletený alebo aspoň plochý, aby sa nezamotával.

Alebo zvoľte bezdrôtový model, ktorým sme sa venovali vyššie. Pre maximálnu voľnosť pohybu a pohodlie odporúčame zvoliť si bezdrôtové slúchadlá cez hlavu.

Slúchadlá Porta Pro

DJ súchadlá

Špecifickou kategóriou sú slúchadlá pre DJ. Samozrejme, nie sú určené iba „dídžejom“ v tom zmysle, že by bolo ich iné použitie nevhodné – ide skôr o to, že ponúkajú praktické vymoženosti, ktoré využívajú práve dídžejovia. Často ide o otočnú alebo sklopnú mušľu a odpojiteľný kábel. DJ okrem toho potrebuje počuť, čo prehráva, a to v náležitej kvalite, a keďže lepšie tlmia zvuk, uzavreté slúchadlá sú spravidla drahšie.

 

Hi-Fi a Hi-Res slúchadlá

Hádam nám milovníci hudby odpustia to, že umiestnime Hi-Fi slúchadlá do jednej kategórie s Hi-Res slúchadlami, aj keď technicky ide o rôzne certifikácie. Ako desiatky rokov používané „High Fidelity“ (Hi-Fi), tak modernejšie „High Resolution“ (Hi-Res) je označenie audio príslušenstva, ktoré zvláda prehrať zvuk vo vysokej kvalite; teda detailne, bohato, čisto. Aj medzi modelmi v týchto kategóriách sú, samozrejme, zásadné rozdiely, ale už samotné označenie svedčí o tom, že sú tieto slúchadlá technicky vyspelejšie než obyčajné, lacné.

jak-vybrat-sluchatka

S kvalitnými slúchadlami hudba vyznie úplne inak.
 

Slúchadlá pre deti

Niektorí výrobcovia ponúkajú aj slúchadlá priamo pre deti. Tie sa spravidla vyznačujú výraznými farebnými prevedeniami, ale dobrá správa je, že aj medzi „detskými“ modelmi nájdete slúchadlá, ktoré majú dobré parametre zvuku. Ak si vaša ratolesť vyložene nepotrpí na krikľavom dizajne, odporúčame kúpiť čo najlepšie slúchadlá za danú cenu, a to plošne, nie nevyhnutne z kategórie slúchadiel pre deti. Deti počujú rovnako dobre, resp. ešte lepšie než dospelí, takže kvalitnú reprodukciu určite ocenia.

 

Herné súchadlá

Herné príslušenstvo v danej produktovej kategórii vyčnieva vždy. Ak zháňate herný model, odkážeme vás rovno na samostatný článok o tom, ako vybrať herné slúchadlá. Stručne ale môžeme povedať, že sú herné modely najčastejšie „veľké“ slúchadlá okolo uší, spravidla majú mikrofón (takže ide o headset). Hráči si všeobecne potrpia na kvalitu, takže môžete očakávať výbornú reprodukciu audia. Dôraz sa kladie aj na technológie, ktoré nie sú rýdzo „hudobné“, ako je priestorovosť zvuku. To ale neznamená, že herné headsety nie sú univerzálne – parádne poslúžia pokojne aj na počúvanie hudby. 

Ako vybrat sluchadla
Kvalitné herné slúchadlá vám v hre môžu dodať konkurenčnú výhodu

Ďalšie parametre a funkcie

Frekvenčný rozsah sa uvádza v Hz a logicky udáva, aké frekvencie zvuku zvládnu slúchadlá reprodukovať. Tento údaj je treba brať s rezervou, pretože okrem iného záleží aj na tom, či je zvuk vo hlasný rovnomerne (čo často nebýva). Pochopiteľne však platí, že čím väčší je rozsah, tým lepšie. Príklad častej hodnoty je 20 Hz – 20 kHz (t. j. 20 000 Hz).

Citlivosť sa uvádza v dB a určuje, ako citlivo slúchadlá prijímajú signál zo zdroja. Čím vyššie číslo, tým hlasnejšie budú hrať s menšou spotrebou energie. Je to teda údaj, ktorý je relevantný napríklad pri počúvaní hudby z mobilného telefónu, ktorému nechcete príliš vybíjať batériu.

Impedancia sa uvádza v ohmoch, pretože ide o odpor slúchadlových meničov. Keď to zjednodušíme, platí, že nižšia impedancia znamená vyššiu možnú hlasitosť, ale pri nižšej kvalite zvuku. Typické hodnoty bývajú napríklad 30 – 65 ohmov.

Aktívne potlačenie okolitého ruchu (Active Noice COntrol, ANC) je smart systém, ktorý redukuje hluky z okolia tým, že (aktívne) vytvárajú zvuk s frekvenciou, ktorá ich vyruší. Zjednodušene si predstavte rovnicu, kde nejaké kladné číslo predstavuje hluk, a systém ANC „vytvorí“ záporné číslo, ktoré hluk (takmer) vynuluje. Slúchadlá s ANC sú ideálne do mesta, prostriedkov verejnej dopravy a na ďalšie hlučné miesta. Lepšie modely často ponúkajú možnosť túto frekvenciu vypnúť, a to buď úplne, alebo čiastočne, aby ste mali nejaké povedomie o svojom okolí (napr. o okoloidúcich autách, keď beháte pozdĺž cesty).

Solárne dobíjanie: Na trhu sa už objavujú aj slúchadlá, podporujúce solárne dobíjanie. Stačí ich uložiť do dobíjacieho puzdra, to vystaviť prirodzenému či umelému svetlu a jeho solárny materiál sa postará o dobíjanie slúchadiel. 

ako vybrat sluchadla
Hudbu si vychutnáte na maximum na ulici, v kaviarni, a napríklad aj v MHD, ak zvolíte Bluetooth slúchadlá cez hlavu s aktívnym potlačením hluku.

Osobná skúsenosť nadovšetko

Pre slúchadlá (ako pre všetko, čo nosíme priamo na tele) platí, že najdôležitejší je osobný test. Veľa indícií vyzistíte z ceny, frekvenčného rozsahu, impedancie, typu konštrukcie alebo citlivosti, no najprínosnejšie je vypočuť si to na vlastné uši. Optimálne je preto vyskúšať si aj drahšie slúchadlá, ktoré si možno nekúpite, ale budete si môcť porovnať, ako kvalitne môže hudba znieť.

Pripravte si na vyskúšanie niekoľko hudobných vzoriek skladieb, ktoré máte radi. Nemusíte využiť priamo bezdrôtové súbory FLAC, pokiaľ aj tak prehrávate len formát MP3. Podstatné je, aby ste vybrali skladby, ktoré poznáte a o ktorých viete, ako majú znieť (alebo ako chcete, aby zneli). Potom ich porovnáte. Zbytočné nie je ani vyskúšať si viac prehrávačov. Divili by ste sa, ale aj medzi nimi nájdete veľké rozdiely.
 

Rozdiely v kvalite zvuku budete naozaj počuť

Medzi mnohými produktmi, a to nielen technickými, sú rozdiely v kvalite drobné, prípadne potrebujete veľa informácií alebo tréningu, aby ste ich rozpoznali a ocenili. Zvuk je iný. Pokiaľ si rozumne kvalitný hudobný súbor (pokojne „obyčajnú“ MP3) pustíte na lacných slúchadlách a potom na kvalitnejších slúchadlách, započujete rozdiel okamžite a výrazne. Zvuk bude čistejší, oveľa detailnejší, bohatší a realistickejší. Aj stará známa pesnička môže už pri prvom počúvaní na poriadnych slúchadlách znieť úplne inak – jednoznačne lepšie.

 ****
Vyberte si v DATARTe slúchadlá podľa vášho gusta!

ako vybrat sluchadla


Súvisiace články:

Ďalšie aktuality

Novinky LG OLED TV 2024

Novinky LG OLED TV 2024

V prvej polovici roka 2024 vstúpili na trh s televízormi nové modely OLED TV od výrobcu LG. Nová séria so štvorkou na konci prináša oveľa viac než len zmenu v názve. V nasledujúcom článku vám pomôžeme...... Celý článok
Ako vybrať žehličku na vlasy?

Ako vybrať žehličku na vlasy?

Kvalitná žehlička na vlasy pracuje presne tak, ako práve chcete – raz vlasy vyrovná a dodá im úžasný lesk, inokedy vytvorí moderné vlny ako zo salónu. Ako vybrať žehličku na vlasy, ktorá bude vyhovova...... Celý článok
Recenzia: Krájač GRAEF SKS 11022 - Vždy poriadne zostra

Recenzia: Krájač GRAEF SKS 11022 - Vždy poriadne zostra

Práca s nožom a presné krájanie surovín sú azda prvé zručnosti, ktoré sa vyučujú na kuchárskej škole. Čo keď vám ale prezradím, že existuje rýchlejšia, pohodlnejšia a bezpečnejšia cesta, ako získať v ...... Celý článok
Leto s Netflixom alebo čo si tento rok rozhodne nenechať ujsť

Leto s Netflixom alebo čo si tento rok rozhodne nenechať ujsť

Aj v lete je čas na odpočinok pred telkou. Inšpirujte sa hneď niekoľkými Netflix novinkami, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti. V tomto článku sa pozrieme na úplne nové seriály i filmy, ktoré sa...... Celý článok
Apple Intelligence: Umelá inteligencia pre každodennú spoluprácu

Apple Intelligence: Umelá inteligencia pre každodennú spoluprácu

Apple ukázal 11. júna na svojej Keynote hneď niekoľko noviniek. Patrí medzi ne revolučný iOS 18 aj nové operačné systémy pre Apple Watch, iPady a Macy. V závere prezentácie bola predstavená umelá inte...... Celý článok