0,00 €
×

Recenzia Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: Vlajková loď zbiera ovácie

03.03.2021

S rokom 2021 prišla medzi nás jednotkový rad smartfónov Samsung a s ním aj to najlepšie, čo môže ponúknuť – Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Pyšní sa špičkovou výbavou pre náročných používateľov a predovšetkým luxusným fotoaparátom. Poďme si teda jeho výbavu priblížiť a zaostriť na prednosti a nedostatky. Má vôbec vlajková loď nejaké nedostatky? Na to si „zazoomujeme“ v našej recenzii.

S21_Ultra_5G_1

O čom sa dočítate?

Pozrite si aj ďalšie telefónu z radu Galaxy S21. 

Vlajková loď na scéne

Ako ste už správne zistili, na testovanie k nám do redakcie doputoval rovno najlepší z najlepších modelov tohto rokaSamsung Galaxy S21 Ultra 5G. Tento luxusný kúsok môžete mať v dvoch farebných variantochčiernej a striebornej – ja si práve preberám elegantnú krabičku s čiernym krásavcom vo vnútri. Tak, krabičku mám vo svojich rukách, počas nasledujúcich dní ma čaká kvalitná zábava.

Technické parametre
Displej: 6,8" Dynamic AMOLED
(3200 × 1440 bodov), 120 Hz
Procesor: 8-jadrový Exynos 2100, 2910 MHz
Operačná pamäť: 12 GB
Interná pamäť: 256 GB
Fotoaparát: Štvornásobný 108 + 12 + 10 + 10 Mpx,
svetelnosť f/1.8 + f/2.2 + f/2.4 + f/4.9,
laserové ostrenie, optický zoom.
Selfie kamera 40 Mpx so svetelnosťou f/2.2.
Video: 7680 × 4320 (8K UHD)
Batéria: 5 000 mAh
Ďalšie funkcie: 5G, Bluetooth 5.2, NFC, Wi-Fi,
GPS, DeX, IP68, podpora S Pen
Operačný systém: Android 11 + One UI 3.1
Rozmery a hmotnosť: 7,56 × 16,51 × 0,89 cm, 0,23 kg

Tak sa ukáž, kamarát

Podľa prvotných správ a fotografií ide o krásavca s elegantným exteriérom a ešte lepším interiérom. Lámač sŕdc na prvý pohľad, zdá sa. Tak to na mňa pekne vybaľ, hovorila som si, keď som čiernu elegantnú krabičku položila na stôl. Otváram a nachádzam... hlavného hrdinu, teda telefón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, 1 m dlhý kábel, ktorý má obe koncovky USB-C príručku a...?

A to je všetko. Ďalej už v balení nájdete len starého známeho pomocníka na vytiahnutie SIM slotu. To je všetko, čo sa týka príslušenstva. Nebudem klamať, pocítila som drobné sklamanie, keď som v krabičke márne hľadala napájací adaptér.

Samsung skutočne splnil svoje slovo a po vzore amerického jablka adaptér do základného balíčka nepribalil. Nezostáva nič iné, než pohľadať si doma vlastný alebo zablúdiť do obchodu a príslušný adaptér dokúpiť. Výrobcovi však slúži ku cti, že displej rovno z výroby opatril ochrannou fóliou.

S21_Ultra_5G_10

Dizajn Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G? Na výbornú!

Chýbajúci adaptér som okamžite oželela, keď som do ruky vzala to, o čo tu najviac ide – Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Aj keď rozmery má oproti minuloročnému modelu S20 Ultra o kvapku menšie, na váhe naopak pár gramov pribral. Napriek tomu sa v ruke drží priam parádne.

Môže za to originálne spracovaná matná zadná časť, pohodlne zaoblený kovový rám a tiež celkovo veľmi dobre rozložená váha prístroja. Vráťme sa však späť k matnej zadnej časti. V tomto prípade si Samsung skutočne zaslúži veľkú pochvalu. Nielen, že tvrdené sklo v matnom vyhotovení fantasticky vyzerá, ale tiež je príjemné na dotyk a predovšetkým na ňom toľko neostávajú nevzhľadné odtlačky. Za matný „chrbát“ podľa mňa S21 Ultra 5G okamžite zbiera plusové body.

Kovovy_ramecek

Ďalšie plusové hodnotenie si tento smartfón získal za dobre rozmiestnené tlačidlá ovládania. Zatiaľ čo ľavá strana zostala tentokrát úplne čistá, vpravo pohodlne nahmatáte tlačidlá ovládania hlasitosti a zapnutia/vypnutia telefónu. Tlačidlá sú umiestnené v ideálnej výške a ľahko vystupujú nad kovový rámček. Spodná hrana tradične ukrýva USB-C konektor, reproduktor a tiež slot na dve nanoSIM karty. Bohužiaľ, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nepodporuje pamäťové karty. Čo mu však naopak nechýba, je zvýšená odolnosť proti prachu a vode s certifikáciou IP68.

S21_Ultra_5G_11

Konečne sa dostávame k tomu najdôležitejšiemu, čo každému padne do oka – k modulu fotoaparátu. Ten teda rozhodne neprehliadnete. Nachádza sa šikovne umiestnený v hornom rohu a je dômyselne prepojený priamo s rámčekom. Musím uznať, že je citlivo zakomponovaný do celkového dizajnu telefónu a na mňa pôsobí veľmi efektne, nijako nenarušuje elegantnú vizáž.

A to pritom nie je žiadny drobček, navyše už tradične vystupuje nad povrch zadnej časti. Následkom je jedno malé mínus, že telefón sa opäť nemilo kolíše, pokiaľ ho máte pri práci položený na stole. S tým sa však dá žiť, keď vezmeme do úvahy, čo všetko tento modul ukrýva a ponúka za funkcie, možnosti a výbavu. Nešvár s kolísaním tiež čiastočne vyriešite použitím ochranného krytu.

S21_Ultra_5G_3

Celkovo je podľa mňa dizajn modelu S21 Ultra 5G oproti starším súrodencom esteticky vyladenejší a čistejší. Chválim pevnú konštrukciu a pohodlné držanie vďaka tak akurát veľkým (vlastne skôr malým) rámčekom. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G je naozaj „frajer“ a potvrdzuje, že láska na prvý pohľad skutočne existuje. A že je o pár gramov ťažší? To som si po chvíľke už ani nevnímala.

S21_Ultra_5G_5

Displej s WQHD+ rozlíšením a prvotriednym jasom

Že do top modelu výrobca vloží všetky esá z rukáva, je nad slnko jasné. A práve jasom tak jasným, až vám vytrie zrak, vás oslní i 6.8" Dynamic AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Najvyšší jas s hodnotou 1500 nitov je fakt niečo. Obraz na mňa z displeja priam žiaril a vonku na ostrom dennom svetle som si na displej rozhodne nemohla stážovať. Všetko bolo stále pekne vidieť.

Ak však mám byť úprimná, inokedy oči celkom trpeli. Pri dlhšej práci s telefónom či dlhom surfovaní na internete som tak volila skôr režim komfortného čítania alebo jas manuálne stiahla k jeho nižším hodnotám. Predsa len si človek nechce vypáliť oči zo svojho mobilného telefónu, i keď je naň radosť pozrieť.

Desať bodov z desiatich dávam za verné podanie farieb. Sú pekne živé, reálne, obraz nádherné ostrý a vykreslený do posledného detailu. Pri Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G už skutočne neprídete ani o ten najmenší detail vďaka rozlíšeniu displeja 3200 × 1440 bodov. Ultra nároční používatelia potom určite uvítajú možnosť kombinácie 120 Hz obnovovacej frekvencie a najvyššieho rozlíšenia WQHD+, čo minuloročnému modelu dopriate nebolo. WQHD+ sa postará o dokonale ostrý obraz, musíte si naň však displej sami prepnúť, štandardným nastavením je Full HD+. FHD+ sa tiež pýši krásnym detailným obrazom, za mňa pri bežnom používaní absolútne dostačujúcim, a ešte oceníte, že toľko „necucá“ batériu.

S21_Ultra_5G_16_

Displej chráni najnovší Gorilla Glass Victus, ktorý sľubuje ešte vyššiu odolnosť proti poškrabaniu a prasknutiu než doteraz. Okraje obrazovky sú mierne zaoblené, stred hornej časti aj na najnovšom modeli „zdobí“ priestrel na selfie kamerku.

Na túto drobnosť som si však po toľkých smartfónoch už tak zvykla, že som si malý selfie priestrel najprv vlastne ani nevšimla. Čo inými slovami tiež znamená, že nepôsobí nijak rušivo.

Samozrejmosťou je voľba automatického jasu, režimu Always-On a už zmieneného prepínania medzi tromi variantami rozlíšenia. No, a toľko k displeju v celej jeho kráse. Nemám mu čo vytknúť, jednoznačne luxusný zážitok.

IMG_2323_

Spoľahlivé a rýchle odomykanie

Všetky palce nahor si zaslúži ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov zo stajne Qualcomm. Čítačka funguje naozaj veľmi dobre, je presnejšia, takže aj reakcie sú rýchlejšie, a ako som mala možnosť otestovať v tohoročných mrazoch, poradila si aj so skrehnutými a premrznutými prstami.

Vedľa čítačky ponúka S21 Ultra 5G samozrejme aj ďalší spôsob zabezpečenia – skener tváre. Aj s ním som bola maximálne spokojná, rozpoznanie tváre fungovalo bezchybne a svižne. Hneď na začiatku ma telefón sám vyzval k naskenovaniu tváre s okuliarmi aj bez okuliarov, takže ma potom v praxi pustil dovnútra bez zbytočného otáľania.

ctecka_otisku_2

Výkon Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G šliape rýchlo a zbesilo

Mala som tú česť testovať S21 Ultra 5G vo výbave 12 GB RAM a 256 GB úložiskom a nebudem chodiť okolo horúcej kaše, výkon telefónu bol famózny. Samsung svojho favorita vypustil do sveta s novým 8-jadrovým procesorom Exynos 2100 vyrobeným 5 nm technológiou EUV, s integrovaným 5G modemom a grafickou kartou ARM Mali-G78 a dobre urobil. Za celý čas prevádzky som nezaznamenala jediné zakopnutie, zásek alebo spomalenie, parádnu rýchlosť som si užívala aj pri bežných činnostiach, púšťanie videa, filmov aj hudby (mimochodom – veľmi chválim zvuk, ktorým ma zásobovala dvojica reproduktorov v hornej časti telefónu).

Jediné, za čo nadupanému krásavcovi strhávam body, je fakt, že svojho majiteľa zahreje nielen na srdci, ale aj v ruke. Pri práci sa totiž popravde dosť zahrieva. Najmä počas mohutnejšieho fotografovania bol telefón v miestach fotomodulu naozaj dosť... no povedzme „zapálený do práce“. Je však nutné podotknúť, že prístroj bol počas testovania fotoaparátu vyťažený skutočne na 120 %, čo asi bežný používateľ takto nevyhrotí, ale aj tak... zahrievanie pri najlepšom smartfóne na mňa neurobilo práve najlepší dojem.

Vylepseni_zaostreni

Čo sa týka veľkosti operačnej a používateľskej pamäte, vybrať si môžete hneď z troch variantov. Okrem zlatej strednej cesty, ktorú som mala možnosť testovať, teda 12 GB RAM / 256 GB úložisko, môžete siahnuť tiež po nižšej a teda aj lacnejšej kombinácii 12/128 GB či naopak tej najvyššej, kde sa RAM pýši hodnotou 16 GB a úložisko úžasným číslom 512 GB. Musím však pripomenúť, že veľkosť 128, 256 a 512 GB vždy predstavuje maximum úložného priestoru na vaše fotografie, videá a dáta. Keďže telefón nepodporuje microSD karty, pamäť svojej S21 už ďalej nerozšírite.

Softvér a rozšírené funkcie potešia

Softvérovo si S21 Ultra 5G polepšil. Vnútornosti telefónu tvorí Android 11 spolu s nadstavbou One UI vo verzii 3.1. Používateľské prostredie je prehľadné, aj keď telefón na môj vkus „nafasoval“ zbytočne veľa predinštalovaných aplikácií. Čo však náruživí fanúšikovia určite ocenia, je počítačový režim Samsung DeX a pochvalu si zaslúži, že vysielať je možné aj bezdrôtovo. Nechýba ani prepojenie s Windows, vďaka čomu svojho mobilného miláčika ovládate z počítača a nemusíte ho ani vytiahnuť z vrecka.

Asi ste už zaznamenali, že Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dostal do vienka ešte jednu vychytávku, a tou je podpora S Pen. Ide naozaj „len“ o podporu, samotné inteligentné pero pri najvybavenejšom modeli S21 v balení nenájdete (pri ostatných dvoch modeloch S21 nenájdete ani onú podporu, nieto ešte pero), aj tak je to ďalší krok vpred. Inteligentný pomocník S Pen totiž vždy býval výsadou radu Note. Jednu drobnú vadu na kráse ale táto vymoženosť predsa len má. Ku Galaxy S21 Ultra 5G síce môžete používať S Pen z Note, avšak výhradne v pasívnej podobe – to znamená, že ho neprepojíte s Bluetooth. Budete sa tak musieť zaobísť bez ovládania pomocou vzdušných gest alebo ovládania spúšte fotoaparátu na diaľku.

propojeni_s_pc

Výdrž zlatý štandard

Batéria S21 Ultra 5G pracuje s kapacitou 5 000 mAh (rovnako ako minuloročný model S20 Ultra) a jej výdrž by som označila za zlatý stred. Pri plnom vyťažení, kedy spúšť fotoaparátu cvakala jednu fotku za druhou, do toho som testovala natáčanie videa, cestou autom zapla navigáciu a, samozrejme, využívala internet, mi večer displej hlásil zostatok 28 %. Ak vezmeme do úvahy, že večerné dobíjanie baterky inteligentných telefónov je dnes už bežný stav, predviedol tento „naspídovaný“ borec vcelku úctyhodný výkon.

IMG_2345_

Pri bežnej prevádzke je teda reálne prežiť bez „príkrmu“ až deň a pol, s ešte hospodárnejším nakladaním s energiou aj dlhšie. S maximálnym predĺžením životnosti, vám pomôže aktivácia niektorého z úsporných režimov, na výber máte dokonca z viacerých variantov „uspania“. Naopak počítajte s energetickým vysávačom, ak si nastavíte najvyššie rozlíšenie displeja či zvolíte dynamickú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Kombinácia oboch je potom priam energetickým upírom. Ja som si bohato vystačila s Full HD+, čím som baterku trošičku pošetrila a keďže som na bežné fungovanie nepotrebovala ani maximálny kmitočet, prepnutím na štandardnú 60 Hz frekvenciu som vybíjanie batérie tiež dosť spomalila.

S21_Ultra_5G_7

Čo sa týka dobíjania batérie, počítajte s faktom, že si napájací adaptér musíte zohnať po vlastnej ose. Maximálny výkon nabíjania je 25 W, pre porovnanie – minuloročný model podporoval až 45 W. Doplniť energiu je možné tiež bezdrôtovo s výkonom 15 W a nechýba ani možnosť reverzného dobíjania. A ako to vyzeralo v praxi? Pri najrýchlejšom spôsobe dobíjania som sa s vlastnou 25 W nabíjačkou vyšplhala z 0 na 100 % približne za hodinu a štvrť. To tiež nie je na zahodenie.

Galaxy S21 Ultra 5G oslní špičkovým fotoaparátom

Práve sa dostávame k tomu najdôležitejšiemu, na čom Samsung Galaxy S21 Ultra 5G stavia a čo je najväčším lákadlom. K fotoaparátu. Konkrétne teda k 40 Mpx selfie kamere a dominante celého telefónu – zadnému fotomodulu s 108 Mpx hlavným objektívom, 12 Mpx ultraširokouhlým objektívom a dvojici 3-násobného a 10-násobného teleobjektívu. Fotoaparát sľubuje exkluzívne snímky, laserové ostrenie, vylepšený nočný režim a až 100-násobný zoom. Tak teda jedno po druhom.

S21_Ultra_5G_8

Predná selfie kamera sa ukrýva v malom priestrele v hornej časti displeja. Pracuje so 40 Mpx rozlíšením, svetelnosťou f/2.2 a ako veľké plus hodnotím PDAF ostrenie. Výhodou tiež je, že snímka sa dá vytvoriť na štandardný, alebo širší záber, takže sa parádne zmestí aj skupinová foto. Chválim reálne podanie farieb a čo ma veľmi prekvapilo, je vykreslenie detailov. To je na prednú selfie kameru skutočne luxusné.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G vás neochudobní ani o nočné selfie či kreatívu, kamera totiž podporuje režim Noc, výber osvetlenia, rozostrenie pozadia, tvorbu animovaných AR emoji a v ponuke dokonca nechýba ani Single Take. Video pomocou prednej kamery natočíte až v 4K s frekvenciou 60 FPS. Tlieskam nadštandardnému výkonu.

S21_Ultra_5G_6

Rýchlé prepínanie medzi širokoúhlym snímačom, hlavným snímačom a dvoma teleobjektívmi privítate pri každom fotení.


„Peckou“ zadného hlavného fotoaparátu je laserové ostrenie. Laserové ostrenie je jednou z noviniek tohoročného najvybavenejšieho modelu a oproti minuloročnému telefónu S20 Ultra je to rozhodne posun vpred. Ostrenie je teraz rýchlejšie a presnejšie, čo uvítate nielen pri fotení, ale najmä pri vytváraní videa.

Základný snímač sa pochválil rozlíšením 108 Mpx, svetelnosťou f/1.8 a optickou stabilizáciou, ultraširokouhlý objektív dostal do vienka rozlíšenie 12 Mpx a záber skvelých 120°. Bohužiaľ, pri ňom ako jedinom zo štvorice snímačov budete márne hľadať optickú stabilizáciu, zato si odo mňa vyslúžil plusové body za minimálnu deformáciu obrazu.

Fotopartičku uzatvára tandem 10 Mpx teleobjektívov, z ktorých jeden sa vystatuje 3x optickým priblížením a svetelnosťou f/2.4, druhý 10x optickým priblížením a svetelnosťou f/4.9. Pri oboch optickú stabilizáciu opäť nájdeme.

Foto_dalsi

Ako fotí S21 Ultra 5G s ultra dobrým fotoaparátom?

Fotoaparát Galaxy S21 Ultra ponúka celý rad režimov, funkcií a vychytávok, ktoré uspokoja túžby aj náročného používateľa. Na displeji nájdete rýchlu voľbu na prepínanie medzi širokým, štandardným či priblíženým záberom. Tiež som ocenila funkciu Najlepšia snímka, ktorá vám pomôže vylepšiť zaostrenie pri fotení zblízka.

Fanúšikovia manuálneho nastavenia sa môžu realizovať v režime PRO, ktorý podporuje aj RAW súbory, naopak nadšenci prednastavených režimov môžu využiť režim Portrét či Jedlo. Telefón prostredníctvom AI dokáže rozpoznať viac než 30 fotografovaných scén. Palec hore si zaslúži aj automatické HDR, vytvorené snímky mi pripadajú vydarené a, našťastie, nijak prehnane kontrastné.

makro_hdr

Vľavo fotené s automatickým makro ostrením, vpravo s automatickým HDR.

Rezim_jidlo_1

Režim Jedlo, fotené v pomere strán celej obrazovky.

Detailisti sa vybláznia s novinkou tohto smartfónu, tzv. AR kresba, v ktorej môžu do snímaného záberu kresliť či vkladať objekty. Zaujímavosťou je funkcia odstránenia nežiaduceho objektu z hotovej fotografie a nechýba ani režim Single Take, ktorý zachytí jedinečný moment niekoľkými spôsobmi súčasne a vám potom stačí iba vybrať, či chcete video, detail či naopak široký záber.

Samostatnou kapitolou je Nočný režim. Nielen, že vám umožní hrať sa so zoomom, ale predovšetkým sa snaží zachovať maximálnu možnú mieru ostrosti. Oproti predchádzajúcim generáciám zaznamenal tento režim obrovský pokrok a musím uznať, že s nočnými snímkami som bola nadmieru spokojná. Presvetlenie a prekreslenie snímky nie je nijak násilné, naopak na mňa fotografia pôsobí veľmi príjemne.

nocni_rezim

Ľavá fotografia odfotená pomocou režimu Noc, vpravo bežná fotografia.

nocni_rezim_2

Celkovo mám na výsledné snímky fotoaparátu S21 Ultra 5G len slová chvály. Spolupráca detailnej kresby, podanie živých farieb a vysokej ostrosti vedie jednoznačne k vynikajúcej kvalite výslednej fotografie. A keď už sme pri kvalite, pokiaľ máte v pláne fotiť v maximálnom rozlíšení, počítajte s tým, že z pamäte vám jedna snímka ukrojí viac než 20 MB.

Zaostrené na zoom

Teraz sa pozrieme pekne zblízka na dvojicu teleobjektívov. Aby som stále len nechválila, začnem tentokrát od konca – Samsung vo svojom marketingu nahadzuje udičku menom 100× zoom, nenechajte sa však chytiť na háčik, so stonásobne priblíženou fotkou príliš rozruchu nenarobíte.

Navyše udržať v ruke také priblíženie dá pomerne zabrať. Osobne som ho využívala skôr ako ďalekohľad, pretože aj keď snímky nie sú nič moc, samotné priblíženie je obdivuhodné.

Čo ale naopak naozaj chválim a čo mi pri využívaní vyššieho zoomu pomohlo, bol celkový náhľad fotografovaného objektu v rohu obrazovky. Akonáhle sa vám tento pomocný hľadáčik rozsvieti nažlto, dáva vám najavo, že  záber je stabilizovaný a môžete fotiť.

Hledacek

Pomocný hladáčik pomôže s orientáciou aj stabilizáciou pri veľkom priblížení.


A sme späť pri pochvalách. Čo sa týka 3× a 10× teleobjektívu, nemám čo vytknúť. Veľmi dobre tu pracuje optická stabilizácia, najmä pri 10-násobnom priblížení ma výsledok milo prekvapil. Za dobrých svetelných podmienok dokáže tento snímač s ohniskovou vzdialenosťou 240 mm podať skutočne kvalitný výkon. V rýchlom menu máte možnosť zvoliť aj 30× zoom, kvalita snímky je pri dobrých podmienkach stále slušná, ale s ďalším priblížením fotografovaného objektu kvalita úmerne klesá.

hlavni_3x_10x_3

Ukážka priblíženia: zľava bežna foto, 3× zoom, 10× zoom.

hlavni_3x_10x_2

Ďalšie ukážkové snímky:

siroky_hlavni

Vľavo snímok odfotený širokoúhlym snímačom, vpravo hlavným snímačom.

_3x_zoom_10_zoom

Vľavo 3× priblíženie, vpravo 10× priblíženie.

_30x_zoom_100x_zoom

Vľavo 30× priblíženie, vpravo 100× priblíženie.

siroky_hlavni_1

Širokoúhly snímač verzus hlavný snímač.

_3x_zoom_10_zoom_2

3× zoom verzus 10× zoom.

_30x_zoom_100x_zoom_2

30× zoom verzus 100× zoom.

ukazka_foto_3

ukazka_foto_1

ukazka_foto_2

ukazka_foto_4

full_screen_2

Video v 8K a ďalšie bonusy

Ak máte doma 8K televízor Samsung, potom pri smartfóne Galaxy S21 Ultra 5G uvítate možnosť nahrávania videa v 8K pri 24 FPS. Samozrejme, vytváranie videa v rozlíšení 8K nie je úplnou novinkou, tento nadštandard ponúkal aj predchádzajúci rad S20. Čo je však oproti dvadsiatkam novinkou, je vytváranie videa 4K v 60 FPS pri všetkých kamerách. Druhou novinkou je duálne vytváranie záznamu prednou aj zadnou kamerou súčasne a nahrávať môžete i zvuk.

_8K_video

S21 Ultra 5G umožňuje tiež nahrávanie tzv. Portrétneho videa, výsledok je však skôr efektný než kvalitný. Ale snaha sa cení a možno, keď na tejto vychytávke výrobca zapracuje, skrýva sa v nej pomerne zaujímavý potenciál.

Zaujímavý je tiež nový režim „Pohľad režiséra“, kedy sa vám na displeji zobrazujú náhľady zo všetkých kamier a vy si jednoducho prepínate, ktorým objektívom bude záznam vytvorený. Bonusom je, že aj pri nahrávaní videa vám telefón stále ponúka rýchle prepínanie medzi štandardným, priblíženým či širokouhlým záberom a čo som mala možnosť vidieť v počítači, kvalita videí vyzerala viac než sľubne.

Stále v spojení s 5G i Bluetooth 5.2

Konektivita tohoročnej vlajkovej lode je skutočne na top úrovni. Majiteľa čaká najnovšia verzia Bluetooth 5.2, technológie UWB, Wi-Fi 6e a, samozrejme, nechýba 5G. Ďalej vo výbave nájdete NFC, GPS, GLONASS či Galileo.

S21_Ultra_5G_9

Záver

Čo povedať v závere recenzie jedného z najlepších inteligentných telefónov na trhu? Že sa len veľmi ťažko hľadajú muchy a vady na kráse. Telefón spĺňa všetko, čo sa od neho pri cenovke cez 1299 € očakáva a pridáva aj niekoľko bonusov. Medzi nimi napr. úplnú novinku – podporu S Pen, nechýba bezdrôtové spojenie DeX či prepojenie s Windows.

Luxusná fotovýbava dosiahla ďalšie méty v podobe rýchleho laserového ostrenia, nechýba optická stabilizácia, ktorú pri dvojici teleobjektívov rozhodne uvítate. K 8K videu pribudli nové video režimy vrátane duálneho nahrávania. Keď k tomu pridáte slušnú výdrž batérie, výkonný procesor, ktorý šľape ako hodinky, displej, ktorý vám svojim rozlíšením a 120 Hz frekvenciou podá nádherný obraz, potom niet nad čím váhať. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G bude vašim novým miláčikom.
 

Klady (+): Mínusy (-):
+ Elegantný dizajn s matným tvrdeným sklom - Absencia napájacieho adaptéra
Špičkový fotoaparát s laserovým ostrením - Iba 25 W nabíjanie
Optická stabilizácia - Nepodporuje pamäťové karty
Nahrávanie 8K videí - Prehrievanie sa pri vyššej záťaži
Podpora S Pen
+ Vysoký výkon

 

Tlacitko

Ďalšie aktuality

Novinky LG OLED TV 2024

Novinky LG OLED TV 2024

V prvej polovici roka 2024 vstúpili na trh s televízormi nové modely OLED TV od výrobcu LG. Nová séria so štvorkou na konci prináša oveľa viac než len zmenu v názve. V nasledujúcom článku vám pomôžeme...... Celý článok
Ako vybrať žehličku na vlasy?

Ako vybrať žehličku na vlasy?

Kvalitná žehlička na vlasy pracuje presne tak, ako práve chcete – raz vlasy vyrovná a dodá im úžasný lesk, inokedy vytvorí moderné vlny ako zo salónu. Ako vybrať žehličku na vlasy, ktorá bude vyhovova...... Celý článok
Recenzia: Krájač GRAEF SKS 11022 - Vždy poriadne zostra

Recenzia: Krájač GRAEF SKS 11022 - Vždy poriadne zostra

Práca s nožom a presné krájanie surovín sú azda prvé zručnosti, ktoré sa vyučujú na kuchárskej škole. Čo keď vám ale prezradím, že existuje rýchlejšia, pohodlnejšia a bezpečnejšia cesta, ako získať v ...... Celý článok
Leto s Netflixom alebo čo si tento rok rozhodne nenechať ujsť

Leto s Netflixom alebo čo si tento rok rozhodne nenechať ujsť

Aj v lete je čas na odpočinok pred telkou. Inšpirujte sa hneď niekoľkými Netflix novinkami, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti. V tomto článku sa pozrieme na úplne nové seriály i filmy, ktoré sa...... Celý článok
Apple Intelligence: Umelá inteligencia pre každodennú spoluprácu

Apple Intelligence: Umelá inteligencia pre každodennú spoluprácu

Apple ukázal 11. júna na svojej Keynote hneď niekoľko noviniek. Patrí medzi ne revolučný iOS 18 aj nové operačné systémy pre Apple Watch, iPady a Macy. V závere prezentácie bola predstavená umelá inte...... Celý článok