0,00 €
×

Recenzia Samsung Galaxy S20 Ultra 5G: Ten najlepší z najlepších

03.04.2020

01_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Luxusný prvý dojem

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G– technické parametre:
Displej: 6,9"  Wide Quad HD+ Dynamic AMOLED
2X Infinity-O (3200 x 1440), 120Hz, 511 PPI, HDR10+
Procesor: osemjadrový Exynos 990, 7nm
Operačná pamäť: 12 GB RAM DDR5
Užívateľská pamäť: 128 GB (+ microSD až 1 TB) 
Fotoaparát: Ultraširokouhlý objektív: 12 Mpx F/2,2, 120°
Hlavný objektív: 108 Mpx F/1.8, OIS
Teleobjektív: 48 Mpx F/3,5, OIS, 76°, 10× optický hybridný zoom,
100× space zoom, 3D ToF, predná 40 Mpx, f/2,2 
Batéria: 5 000 mAh
Ďalšie funkcie: 15W Qi bezdrôtové nabíjanie, bezdrôtové zdieľanie
energie, ultrazvukový snímač odtlačkov prstov v displeji, snímač tváre,
IP68, 45W rýchle nabíjanie, nahrávanie 8K videa, podpora DeX,
GPS, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, LTE
Operačný systém: Android 10.0  + One UI 2.1
Rozmery a hmotnosť: 166,9 x 76 x 8,8 mm, 220 g
Farby: čierna, sivá

Že je Samsung Galaxy S20 Ultra 5G naozaj štýlovým kúskom prezradí hneď prvý dojem. Konštrukcia je skutočne špičková.

Moderný, elegantný vzhľad, jemne zaoblené hrany, displej od okraja k okraju aj použitý materiál prispievajú k naozaj prvotriednemu dojmu.

Medzigeneračný rozdiel v dizajne síce nie je až tak výrazný, majitelia S10 teda o WOW efekt asi prídu, to však nič nemení na tom, že vzhľad Galaxy S20 Ultra 5G je nepochybne prémiový.

Na skvelom vizuálnom dojme má veľký podiel lesklá sklenená konštrukcia zadnej strany telefónu. Tá so sebou síce, ako obvykle, nesie drobné negatívum v podobe zanechávania odtlačkov prstov, na druhej strane sa nám však zdalo, že ony dotykové stopy zďaleka nie sú také výrazné, ako to bežne býva.

A ideálnym riešením je, samozrejme, zaobstaranie si niektorého zo štýlových puzdier.

10_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Ovládacie tlačidlá pod palcom

Z hladkej zadnej strany vystupuje jediný výrazný prvok, a tým je obdĺžnikový modul fotoaparátov. Modul je pomerne vystúpený, pri písaní na telefóne položenom na stole sa tak prístroj ľahko pohojdáva, čo samozrejme nie je ideálne. Aj v tomto prípade ale existuje jednoduchý liek v podobe puzdra. Ďalšou konštrukčnou zmenou oproti radu S10 je odstránenie tlačidla Bixby. To rozhodne kvitujeme, pomerne výrazné tlačidlo nás totiž miatlo a často sme ho omylom stláčali v snahe o vypnutie displeja. Podľa našich informácií sme pritom neboli jediní.

12_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Všetky ovládacie tlačidlá nájdete na pravej hrane. To rozhodne oceňujeme.


Špeciálne tlačidlo teda zmizlo, v prípade potreby teraz Bixby vyvoláte dlhý stlačením zapínania. To rozhodne dáva zmysel. Ľavá hrana prístroja je tak teraz úplne hladká, tlačidláumiestnené na pravoboku, ako je bežné. Nájdete tu kolísku na ovládanie hlasitosti a kúsok pod ňou aj tlačidlo na vypnutie/zapnutie telefónu.

Na hornej strane sa nachádza hybridný slot na dve SIM prípadne kombináciu SIM a microSD, naspodku je USB-C konektor. Bohužiaľ sa potvrdilo očakávané. Aj Samsung už upustil od 3,5 mm Jacka, čo konzervatívnych milovníkov kvalitného počúvania príliš nepoteší. O to viac, že zvukový hardvér Galaxy S20 Ultra 5G je výborný.

11_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G je poriadny „kus“

Displej zaberá cca 90 % čelnej plochy, čo je bezo sporu úctyhodné číslo. Bočné hrany siahajú tradične až k samému okraju, zaoblenie displeja však zďaleka nie je také výrazné ako v predchádzajúcich rokoch. To so sebou okrem iného nesie tú výhodu, že už nebudete nechtiac siahať na displej pri držaní mobilu, ako sa to stávalo predtým.

Ani Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G nechýba priestrel. Ten bol od minulého roka zmenšený a presunutý z okraja na stred. Pôsobí naozaj nenápadne a počas používania sme asi ani raz nemali pocit, že by nás v niečom rušil, či dokonca obmedzoval.

17_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Čo ale obmedzujúce byť môže je veľkosť samotného smartfónu. Obrí displej, samozrejme, znamená aj veľké rozmery. Tie sú 167 x 76 x 8,8 mm. Hmotnosť dosahuje 221 g. Je teda zrejmé, že telefón nie je žiadny drobček. Vo vrecku o ňom budete vedieť, ovládanie jednou rukou je v podstate neriešiteľnou záležitosťou aj pre dlhoprstých, a najmä drobnejšie ženské ruky môžu mať s držaním telefónu problémy. Jednoducho povedané, s menšou rukou počítajte s tým, že sa vám telefón nemusí držať komfortne.

Zvýšená odolnosť nemôže chýbať

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G disponuje certifikáciou IP68. Bez obáv sa s ním teda môžete pohybovať v prašnom aj vlhkom prostredí a ani krátkodobé ponorenie do vody by mu nemalo spôsobiť žiadnu ujmu. Vysokou odolnosťou sa pýši tiež displej. Ochranné sklo Gorilla Glass 6, ktoré pokrýva zadnú časť, ako aj displej telefónu len tak nepoškriabete, čo môžeme potvrdiť. Po zhruba 10 dňoch testovania boli všetky plochy telefónu ako nové.

08_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Displeju niet čo vytknúť

Plynule sa dostávame k displeju Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G. Ohromí vás už uhlopriečka. 6,9“ bolo ešte donedávna doménou tabletov. Časy sa však menia, vďaka minimálnym rámčekom dokázal Samsung napchať takmer sedem palcov do stále ešte relatívne kompaktného tela. Dynamic AMOLED 2X Infinity-O displej s pomerom strán 20 : 9 má obrovské rozlíšenie 3K Quad HD+ (3200 x 1440), ktoré mu zaisťuje jemnosť 510 ppi.

Podporuje až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu aj technológiu HDR10+ pre vysoký dynamický kontrast. Ten sa hodí napríklad pri sledovaní kvalitných videí. Veľmi vysoká je aj svietivosť a s ňou súvisiaci maximálny jas, pre bezproblémovú čitateľnosť na priamom slnku. A nechýba ani schopnosť eliminovať žiarenie škodlivého modrého svetla. Pohľad na obrazovku bude teda šetrnejší pre vaše oči.

02_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Displej Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G je perfektne čitateľný aj na slnku.


Po prečítaní predchádzajúcich riadkov je asi jasné, že praktické dojmy z displeja sú len tie najlepšie. Čitateľnosť na priamom slnku, farebné podanie, plynulosť zobrazenia, jemnosť, sledovanie filmov, to všetko uspokojí aj tých najnáročnejších. V nastavení, prirodzene, nechýba možnosť upraviť si jednotlivé voľby. Môžete tak zmeniť rozlíšenie, teplotu farieb, obnovovaciu frekvenciu znížiť na 60 Hz a pod.

Môžete si tiež aktivovať funkciu Always-on, ktorá slúži na zobrazovanie času a dôležitých notifikácií na zhasnutom displeji. Ako už sme spomínali, ani priestrel obrazovky v hornej časti nie je nijako rušivý. Snaha vypátrať niečo, čo by sme obrazovke mohli vytknúť je skrátka hľadaním ihly v kope sena. Displej si zaslúži jednotku s hviezdičkou.

18_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Výkon Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G je špičkový

Asi nikto nepochybuje o tom, že najlepší prístroj z tohtoročného radu Galaxy S20 dostal do výbavy to najlepšie, čo je momentálne k dispozícii. Telefón poháňa osemjadrový procesor Exynos 990 (2× 2,73 GHz, 2× 2,50 GHz, 4× 2,0 GHz) vyrobený 7nm technológiou. Ten by mal byť cca o 15 % výkonnejší než jeho predchodca použitý pri rade Galaxy S10. Veľkosť pamäte sa líši podľa verzie telefónu. Na našom trhu je k dispozícii verzia s 12GB RAM a 128GB úložiskom. Ukladací priestor môžete rozšíriť prostredníctvom microSD karty o ďalší až 1 TB.

Mimochodom, vôbec po prvýkrát bola v mobilnom telefóne použitá super rýchla operačná pamäť typu DDR5. Aj tá má vplyv na to, že výkonu má prístroj na rozdávanie. Či už budete používať najnáročnejšiu aplikáciu alebo hrať najnáročnejšiu hru, Galaxy S20 Ultra 5G to zvláda absolútne bez problémov. A dovolíme si tvrdiť, že tomu tak bude ešte pekných pár rôčkov.

5G, Wi-Fi 6, eSIM… výbava je prosto špičková

Je viac než jasné, že telefón je vybavený najmodernejšími technológiami, z ktorých niektoré predbehli dobu. Platí to predovšetkým o podpore 5G siete, ktorá je u nás zatiaľ v testovacom režime. Keď bude spustená do bežnej prevádzky, majitelia Galaxy S20 Ultra 5G budú pripravení. Smartfónu nechýba ani podpora najnovšieho štandardu Wi-Fi 6 a s týmto telefónom môžete využívať aj elektronickú SIM kartu (eSIM). Samozrejme nechýbajú ani ďalšie nenahraditeľné technológie v najmodernejších verziách – Bluetooth 5.0, LTE, NFC, navigačné systémy od GPS až po Galileo atď. Výbava je skrátka prvotriedna.

Radosť pre vaše uši

Samsung patrí medzi výrobcov, ktorí si potrpia na kvalitný zvuk. Galaxy S20 Ultra 5G nemôže byť výnimkou. 3,5 mm Jack sme síce museli oplakať, po pripojení bezdrôtových, USB-C slúchadiel alebo pri použití redukcie USB-C–3,5 mm Jack, sa ale môžete tešiť na perfektné počúvanie, podporené špičkovou technológiou Dolby Atmos. Spokojní budú aj náročnejší poslucháči.

Výborný zvuk ponúka telefón aj bez slúchadiel. Stereo prednes, o ktorý sa starajú dva hlasné reproduktory je, na pomery mobilných telefónov, naozaj výborný. Výšky sú príjemné, basov je dostatok a aj maximálna hlasitosť presiahla naše očakávania. Aj v tomto ohľade patrí Samsung Galaxy S20 Ultra 5G na úplný vrchol.

19_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

3,5 mm Jack síce telefónu chýba, prepojenie s bezdrôtovými slúchadlami však funguje rýchlo a bezproblémovo.

Čítačka odtlačkov prstov v displeji funguje, ale…

Rovnako ako jeho predchodca, aj Samsung Galaxy S20 Ultra 5G disponuje ultrazvukovou čítačkou odtlačkov prstov zabudovanou v displeji. Tá bola oproti radu S10 vylepšená, čo z praxe potvrdzujeme. Funguje rýchlo, pri správnom priložení prstov je aj svižná… ale to je práve ten kameň úrazu. Pokiaľ sa človek nesústredí, kam presne prst dáva, nie je úplne jednoduché priložiť ho na správne miesto. To vedie k tomu, že sa telefón neodomkne a pokus musíte opakovať niekedy aj viackrát, čo znižuje komfort používania.

Pri dlhšom používaní pravdepodobne získate patričný cvik a prst budete prikladať na správne miesto a správnym spôsobom, my sme však počas testovania s čítačkou občas trochu bojovali. Nešlo o nič zásadné, k 100 % úspešnosti odomykania sme sa ale nepribližovali.

06_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Ďalším obľúbeným variantom zabezpečenia je senzor tváre. Ten je veľmi rýchly a spoľahlivý. Občas hneval, predovšetkým za šera, celkovo však bola jeho úspešnosť veľmi vysoká, takže v tomto prípadne nemáme čo vytknúť. No a, samozrejme, milovníci klasiky môžu využívať zabezpečenie pomocou PIN a pod.

Výdrž Galaxy S20 Ultra 5G poteší, rýchlosť nabíjania nadchne

Veľké rozmery telefónu priam vyzývajú, aby doň bola vložená veľká batéria. Samsung toto želanie vypočul. Galaxy S20 Ultra 5G sa tak pýši 5 000 mAh batériou. Zároveň je ale potrebné počítať s tým, že obrazovka s vysokým rozlíšením a 120 Hz frekvenciou dáva batérii zabrať. Zázračná výdrž sa preto očakávať nedá.

Naše praktické skúsenosti však potvrdili, že telefón na tom vôbec nie je zle. Aby ste ho vybili za jeden deň, museli by ste ho zamestnávať naozaj veľmi intenzívne. V bežnej prevádzke by ste sa mali v pohode dostávať k 1,5-dennej výdrži, ale ani dva dni nie sú podľa nášho názoru nereálne. Ak navyše prepnete frekvenciu displeja na 60 Hz, výdrž sa predĺži o celé hodiny.

15_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Nabitie smartfónu je doslova chvíľkovou záležitosťou. S dodávanou 25 W nabíjačkou trvá dobitie z 0 na 100 % necelých 70 minút. Na 60 % sa dostanete už po pol hodine. Ešte rýchlejší budete, keď si prikúpite 45 W nabíjačku, ktorá telefón nabije doplna za necelú hodinu. Najviac ju ale oceníte pri chvíľkovom nabíjaní – za štvrť hodinky dokáže dodať skoro 40 % energie. Veľmi slušné výsledky dosiahnete aj pri bezdrôtovom nabíjaní, ktoré 5000 mAh akumulátor dobije približne za hodinu a trištvrte.

Prístrojom radu Galaxy S20 nechýba ani tento rok reverzné bezdrôtové nabíjanie. To je ideálne napríklad na dobíjanie smart hodiniek alebo bezdrôtových slúchadiel. Stačí zariadenie podporujúce túto technológiu priložiť na chrbát telefónu a nabíjanie môže začať.

07_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Najnovší Android 10 s nadstavbou OneUI

Zo strany softvéru sa žiadne prekvapenie nekoná. Základom je operačný systém Android 10, na ktorý je napojená nadstavba OneUI. Tá sa od minulého roka povýšila na verziu 2.1, príliš výrazné zmeny sa v nej ale neudiali. To však rozhodne nie je na škodu. Samsungu sa minuloročná renovácia užívateľského prostredia podarila výborne a aj tento rok preto môžeme OneUI pochváliť za jeho prehľadnosť, rýchlosť, užívateľskú prívetivosť, ako aj za množstvo vychytávok, z ktorých mnohé skutočne oceníte.

14_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Pri veľkom Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G určite radi siahnete po skrytej bočnej lište, do ktorej možno schovať vami vybrané aplikácie, ku ktorým tak získate pohodlný prístup aj vo chvíli, keď držíte telefón jednou rukou. Poteší funkcia Music Share, ktorá umožní prehrávať hudbu zo spárovaných telefónov vašich kamarátov.

Pre hráčov je tu pripravený Game Laucher a hodiť sa môže aj funkcia multidisplej, ktorá obrazovku rozdelí na časti a vy tak môžete mať zobrazené napríklad dve aplikácie naraz. V neposlednom rade musíme zmieniť aj príjemnú možnosť prepínania medzi svetlým a tmavým režimom. Softvérovej výbave Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G skrátka nie je príliš čo vytknúť.

20_Samsung_Galaxy_S20_Ultra_5G

Fotoaparát láka na 108 Mpx aj obrí ZOOM

Na záver sme si nechali fotoaparát, na ktorý v Samsungu aj tento rok dosť vsádzajú. Koniec-koncov, už len proklamovaný 108 Mpx hlavný snímač (f/1,8) a až 100× Space zoom sú veľkým lákadlom. Menej marketingovo viditeľné, ale nemenej dôležité je aj zväčšenie snímača – ten oproti Galaxy S10 narástol hneď 3×.

S hlavným fotoaparátom môžete vytvárať buď snímky v plnom rozlíšení 108 Mpx, alebo v režime spájanie pixelov. Pri ňom dochádza k spojeniu 9 pixelov do jediného, výsledné 12 Mpx snímky sa tak môžu pýšiť výbornou ostrosťou a celkovo vysokou kvalitou, a to aj v horších svetelných podmienkach. Režim s plnými 108 Mpx odporúčame využívať skôr pri dobrej viditeľnosti. Výsledné snímky vynikajú veľkou detailnosťou, zároveň je ale potrebné počítať s tým, že jedna fotka si pokojne  „ukradne aj 40 MB.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-16

Fotografia zachytená hlavným snímačom

Druhým do partie je 12 px širokouhlý snímač so svetelnosťou f/2,2. Ten svojím 13 mm ohniskom dokáže vytvárať skutočne atraktívne širokouhlé fotografie. Kvalitou sa síce hlavnému snímaču nevyrovná, ale napríklad pri snímaní krajiny je na nezaplatenie. Ako už to pri širokých ohniskách býva zvykom, deformácii v rohoch snímok sa nevyhnete, Samsung Galaxy S20 Ultra si s nimi však dokáže veľmi slušne poradiť.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-10

Širokouhlá fotografia

Priblíženie, ktoré vám vyrazí dych

Tretím členom tímu je 48 Mpx teleobjektív (f/3,5). Jeho ohnisková vzdialenosť je 103 mm, čo zodpovedá 4× zoomu. To je samo o sebe veľmi pekné číslo. Vďaka hybridnému zoomu však môžete dosiahnuť až 10× priblíženie. A to už naozaj stojí za to. Nestačí? Potom je tu Space zoom. Ten umožňuje až 100-násobné priblíženie. Buďte si istí, že vás tým ohromí.

Stovky metrov vzdialené objekty máte zrazu doslova na dosah ruky. Lenže… na fotografovanie to príliš nie je. Skôr vôbec. Bez statívu je také priblíženie v ruke v podstate neudržateľné a navyše ani kvalita vytvorených snímok nie je niečím, čím by ste sa chceli chváliť. 100× zoom tak použijete skôr ako kuriozitu, prípadne pre ilustračné zdokumentovanie niečoho veľmi vzdialeného. Ale úprimne, trápiť vás to naozaj nemusí. Už 10× hybridný zoom je dosť pôsobivý, s trochou snahy (a s pevnými rukami) sa potom dá rozumne fotiť až do cca 30-násobného priblíženia. A to je samo o sebe veľká paráda.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-02

Hlavný snímač

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-03

Širokouhlý snímač

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-04

Teleobjektív

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-05

5× ZOOM

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-06

10× ZOOM

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-07

100× ZOOM

Veľmi slušné výsledky dosahuje fotoaparát aj v noci, a to nielen v automatickom režime, ale aj v špecializovanom režime Noc. Vytvoriť jednu fotku v Nočnom režime trvá obvykle od 4 do 8 sekúnd (podľa množstva svetla v scéne). Umelá inteligencia našťastie dokáže dohliadnuť na to, aby takto vytvorený záber nebol roztrasený, ani v tme tak nie je problém odfotiť ostrý záber s minimom šumu. Jedinú drobnejšiu výčitku máme k tomu, že Nočný režim má občas tendenciu fotky presvetľovať, niekedy je preto lepšie ukončiť snímanie záberu skôr, než uplynie telefónom odporučený čas.

Posledným zo zadných snímačov je 3D ToF kamerka. Tá sa primárne stará o hĺbku ostrosti.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-nocni_rezim

Fotka vľavo je zachytená v klasickom režime, tá vpravo v režime Noc

Fotoaplikácia Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G je  nabitá zábavou

Fotoaparát ponúka naozaj množstvo vychytávok. Medzi najzaujímavejšie novinky patrí nepochybne Single Take. Táto funkcia vytvorí desaťsekundový záber, ktorý umelá inteligencia následne rozdelí na niekoľko krátkych videí a fotografií. Musíme uznať, že AI v tomto prípadne skutočne funguje a obvykle si zo zaznamenaného záberu dokázala vybrať tie najvhodnejšie momentky.

Dosť sme sa vyhrali aj s 3D skenovaním objektov. To totiž teraz funguje nielen na predmety, ale aj na ľudí. Nie je tak najmenší problém naskenovať si 3D model kamaráta. Vyzerá to naozaj dobre. Ďalších vylepšení sa dočkalo AIR Emoji, vašu postavičku tak môžete poslať napríklad na virtuálnu prechádzku po izbe. No a, samozrejme, nechýba ani možnosť vytvárať zrýchlené alebo superspomalené zábery.

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-Emoji  Samsung_Galaxy_Ultra_MyEmoji

Vlastné Emoji alebo 3D sken kolegu? So Samsungom Galaxy Ultra 5G žiadny problém.

Výborné selfie aj videá v rozlíšení až 8 K

Výborný je aj selfie fotoaparát. Je 40 Mpx a tiež pracuje v režime skladania snímky. Vo výsledku tak dostanete 10 Mpx portréty, ktoré naozaj stoja za to. A nakoniec nesmieme zabudnúť ani na milovníkov videa. Aj na tých Samsung myslel a pripravil im možnosť zaznamenávať zábery v rozlíšení až 8K pri 24 fps.

Vzhľadom na to, že v praxi je zatiaľ 8K skôr hudbou budúcnosti, väčšina používateľov bude natáčať skôr zábery v 4K pri 30 snímkach za sekundu. Kvalita záznamu je špičková a vďaka superstabilizácii obrazu sú vaše zábery ostré aj keď sa práve pohybujete. Pri použití zoomu funguje aj priblíženie zvuku, vytváranie audiovizuálnych záznamov je skrátka na najvyššej úrovni.

Záver

Najlepší z najlepších. Tak by sa dal v stručnosti charakterizovať Samsung Galaxy S20 Ultra 5G. Samozrejme, ani jemu sa nevyhli drobnejšie nedostatky – napríklad práca s čítačkou odtlačkov prstov mohla byť komfortnejšia a 100× zoom je na seriózne fotenie nepoužiteľný. Nad týmito drobnosťami ale drvivo prevažujú pozitíva. Nádherný 120 Hz displej, obrovská porcia výkonu, solídna výdrž, veľmi dobrý fotoaparát, množstvo moderných vychytávok vrátane podpory 5G aj kvalitná a elegantná konštrukcia robia z telefónu skutočne skvelý kúsok. Kúsok, ktorý v tomto okamihu v podstate nemá konkurenciu a v mnohých ohľadoch predbehol dobu.

Je pochopiteľné, že cena takto špičkového prístroja nie je z najnižších a za zváženie stojí tiež fakt, či pre vás nebude Galaxy S20 Ultra 5G predsa len až príliš rozmerným kúskom. Pokiaľ vás ale väčšie rozmery ani prievan v peňaženke netrápia a túžite po naozaj špičkovom smartfóne, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G môžeme vrelo odporučiť.
 

Klady (+): Zápory (-):
+ krásny a veľký 120 Hz displej - pre niekoho môžu byť väčšie rozmery a hmotnosť
+ minimálne rámčeky - 100× ZOOM je v praxi nepoužiteľný
+ nadčasový výkon - 3,5 mm Jack nám chýba
+ veľmi dobré fotoaparáty aj záznam videa - používanie čítačky odtlačkov mohlo byť komfortnejšie
+ luxusný vzhľad  
+ certifikácia odolnosti IP68  
+ slušná výdrž  
+ ultrarýchle nabíjanie  
+ výborný zvuk na slúchadlá aj reproduktory  
+ množstvo moderných funkcií  
+ skvele vyladený softvér  

 

Tlacitko

Ukážkové zábery

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-08

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-11

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-18+19

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-15

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-14

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-12+13

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-09

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-01

Samsung_Galaxy_S20_Ultra-22+23

Ďalšie aktuality

Novinky LG OLED TV 2024

Novinky LG OLED TV 2024

V prvej polovici roka 2024 vstúpili na trh s televízormi nové modely OLED TV od výrobcu LG. Nová séria so štvorkou na konci prináša oveľa viac než len zmenu v názve. V nasledujúcom článku vám pomôžeme...... Celý článok
Ako vybrať žehličku na vlasy?

Ako vybrať žehličku na vlasy?

Kvalitná žehlička na vlasy pracuje presne tak, ako práve chcete – raz vlasy vyrovná a dodá im úžasný lesk, inokedy vytvorí moderné vlny ako zo salónu. Ako vybrať žehličku na vlasy, ktorá bude vyhovova...... Celý článok
Recenzia: Krájač GRAEF SKS 11022 - Vždy poriadne zostra

Recenzia: Krájač GRAEF SKS 11022 - Vždy poriadne zostra

Práca s nožom a presné krájanie surovín sú azda prvé zručnosti, ktoré sa vyučujú na kuchárskej škole. Čo keď vám ale prezradím, že existuje rýchlejšia, pohodlnejšia a bezpečnejšia cesta, ako získať v ...... Celý článok
Leto s Netflixom alebo čo si tento rok rozhodne nenechať ujsť

Leto s Netflixom alebo čo si tento rok rozhodne nenechať ujsť

Aj v lete je čas na odpočinok pred telkou. Inšpirujte sa hneď niekoľkými Netflix novinkami, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti. V tomto článku sa pozrieme na úplne nové seriály i filmy, ktoré sa...... Celý článok
Apple Intelligence: Umelá inteligencia pre každodennú spoluprácu

Apple Intelligence: Umelá inteligencia pre každodennú spoluprácu

Apple ukázal 11. júna na svojej Keynote hneď niekoľko noviniek. Patrí medzi ne revolučný iOS 18 aj nové operačné systémy pre Apple Watch, iPady a Macy. V závere prezentácie bola predstavená umelá inte...... Celý článok