0,00 €
×

Recenzia: Prináša Honor 70 5G špičkový dizajn a výkon?

04.12.2022

Recenzia Honoru 70 5G je pre mňa trochu nostalgická, pretože ešte pred pár rokmi bola moja prvá recenzia vôbec práve recenzia na mobil tejto značky – Honor 20. Vtedy som z neho bola úprimne unesená. Zaujala ma rovnako aj novinka Honor 70 5G? Aké má fotoaparáty, výkon či batériu? Priniesla nejaké novinky, ktoré vás dostanú do kolien? Prečítajte si túto recenziu a dozviete sa všetko, čo potrebujete a chcete vedieť.

Recenzia Honor 70 5G

Technické špecifikácie smartfónu Honor 70 5G:   
Procesor: 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 778G+
Operačný systém: Android 12.0 s nadstavbou Magic UI
Displej: 6,67-palcový OLED displej, 1080 × 2400 px,
120 Hz obnovovacia frekvencia
Fotoaparát: trojitý zadný fotoaparát (54 + 50 + 2 Mpx)
s f/1,9; predný 32 Mpx s f/2,4
Pamäť: 256 ROM, 8 GB RAM,
nepodporuje pamäťové karty
Batéria: 4 800 mAh Li-Pol, 66 W rýchlonabíjanie
Čítačka odtlačkov prstov: optická v displeji
Čítačka tváre: áno
SIM karta: nano SIM (dual SIM)
Ostatné: akcelerometer (G-senzor), digitálny kompas,
gyroskop, senzor priblíženia (proximity), svetelný senzor,
4G/LTE, 5G, A-GPS, Beidou, Bluetooth, Galileo, GLONASS,
GPS, NFC, Wi-Fi
Rozmery: š × v × h: 7,3 × 16,1 × 0,8 cm
Hmotnosť výrobku: 0,2 kg

O čom sa dočítate:

Čo všetko na mňa vykuklo z balenia?

Bezpodmienečné požiadavky: Honor 70 5G, nabíjačka. Splnené. Balenie je naozaj príjemné, okrem týchto dvoch vecí v ňom nájdete aj ihlu na port pre SIM kartu a kryt na mobil. Veľmi oceňujem, že bola v balení nabíjačka, ako ste si všimli, výrobcovia ju v poslednom čase do balení nezvyknú dávať.

Balenie smartfónu Honor 70 5G

Skutočne nablýskaný dizajn Honoru 70 5G  

Honor 70 5G sa medzi ostatnými smartfónmi určite nestratí dizajnom. Vôbec nie je fádny a vyniká ligotavým chrbtom, ktorý zaujme už na prvý pohľad. Keď sa na ňom láme svetlo, odhalí vám krásne farby. Dizajn si však drží štýl svojich predchodcov, takže sa niečo podobné možno aj dalo čakať. Chrbát je ale plastový, čo možno niekomu nesadne, no mne osobne to neprekáža, skôr vyhovuje. Po obvode mobilu nájdete na pravej strane tlačidlá na ovládanie hlasitosti a tlačidlo uzamykania. Spodná hrana ponúka nanoSIM port, mikrofón, USB-C port a reproduktor. Protiľahlá, horná strana má v sebe mikrofón.

Dizajn Honoru 70 5G

Ak sa vám ligotavý dizajn nepáči, pokojne si vyberte matný čierny dizajn alebo príjemný zelený variant.

Na ligotavom chrbte nájdete moduly 2 zadných fotoaparátov, ktoré vyčnievajú a sú dosť veľké. Honor 70 5G sa mierne kýva na stole, ale nie je to také zlé, naozaj je to iba veľmi jemné kývanie. Telo je tenučké a displej je na okrajoch zaoblený. Hore v strede displeja je výrez fotoaparátu. Mobil sa drží v ruke veľmi dobre, rozmery 7,3 × 16,1 × 0,8 cm sú podľa mňa ideálne, no to už závisí od každého človeka zvlášť.

Honor 70 5G je trochu ukrátený o ochranu... je odolný iba proti poškriabaniu na prednej a zadnej strane, no proti vode ani prachu odolný nie je.

Displej s miliardou farieb

Displej je dosť dôležitý parameter a Honor 70 5G ani veľmi za konkurenciou v strednej cenovej kategórii nezaostáva. OLED displej so 6,67 palcami, 1,07 miliardou farieb a jemným Full HD+ rozlíšením (1080 × 2400 px) všetko zobrazuje naozaj krásne. Displej pôsobí napriek veľkosti úzko, čo má trochu na svedomí (v dobrom) ohnutý displej. Navyše má super čitateľnosť na slnku, ktorú som ocenila.

Displej Honoru 70 5G

Animácie sú naozaj plynulé, a to vďaka 120 Hz obnovovacej frekvencii. Ak by ste chceli šetriť výkon, tak si môžete v nastaveniach vybrať okrem 120 Hz aj 60 Hz. Ak chcete mať prehľad, zíde sa vám funkcia Always-On, ktorá vám bude zobrazovať informácie na displeji. No musíte rátať s tým, že sa vám rýchlejšie „vyšľahá“ baterka.

Optická čítačka odtlačkov prstov je zabudovaná v displeji, fungovala spoľahlivo, promptne, problémy jej robil iba vlhší prst. Na strednú cenovú kategóriu to je tiež solídny výkon. A už keď som pri ochrane, rovno spomeniem čítačku tváre, ktorá fungovala na jednotku, a to aj v šere.

Fotografie a videá s vychytávkami

Staršia séria Honor 50 ponúkala až 4 snímače, z toho hlavný mal 108 Mpx. V recenzii na model 50 sa dočítate viac. No Honor 70 5G dostal 3 snímače, z toho hlavný má 54 Mpx, širokouhlý 50 Mpx a makro cvaká objekty iba s 2 Mpx. Svetelnosť je f/1,9 ako v modeli 50. Predný fotoaparát ponúka 32 Mpx a vyššiu svetelnosť, a to f/2,4.

Fotenie s Honor 70 5G

Parametre foťákov by sme mali, no ako to šlo v praxi? Fotografie hlavného a širokouhlého snímača majú bez zapnutia funkcie „Vysoké rozlíšenie“ vlastne iba 12,5 Mpx. Tak robia fajn fotky aj cez deň, aj v noci, no vo väčšom šere je na nich trošku vidno obrysy, občas sa objaví nejaké to prepálenie od slnka (to aj v režime Veľké rozlíšenie) a podobne. Veľmi však chválim nočný režim, ten sa výrobcovi naozaj vydaril. Na druhej strane, širokouhlý snímač deformuje obraz na krajoch fotky, čo som si všimla hneď pri prvom fotení.

Avšak plné rozlíšenie zachytí všetky vaše zážitky vo vysokej kvalite, fotky majú sýtejšie farby, ale stále prirodzené, viac detailov a obrysy sú oveľa jemnejšie, nenápadnejšie, aj keď občas dôjde k prepáleniu obrazu.

Nočná fotografia Honor 70 5G

Čo sa týka videí Honoru 70 5G, tak tie si natočíte v rozlíšení 3840 × 2160 (4K s 30 fps). Video má aj stabilizáciu, čo je veľká výhoda, no nie je to nič nečakané.

Videá však majú vychytávky. Ako aj s Honorom 50, tak aj Honor 70 5G má možnosť „Viac videí“. K nej pribudlo aj video „Sólové vystrihnutie“, ktoré znamená, že si môžete natáčať video, v ktorom mobil identifikuje osobu, ktorú si určíte, a bude ju zároveň s videom natáčať v špeciálnom menšom okienku.

Toto znie super, keď to človek napíše, no v praxi to už také super nebolo. Napriek tomu, že funkciu Viac videí mal už Honor 50, tak počas natáčania na Honore 70 5G sa videá trhali (sekali, ale po troškách). Pričom výrobca mal priestor vylepšiť to. Sekali nielen počas natáčania, ale aj už natočené video v galérii. Je to teda super nápad, ale jeho zrealizovanie neohúri.

O trochu vylepšený výkon, no stačil?

Aj v tomto prípade sa v porovnaní s modelom 50 robili iba malé krôčiky. Osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ (1× Cortex A78, 3× Cortex A78 a 4× Cortex A55) má iba o čosi vylepšený čipset. Všetko zvládal hravo, bez sekania, dokonca som ho nepristihla prehrievať sa, no problém mal pri spomínaných videách, tie mu dávali zabrať.

Grafická karta Adreno 642L zvláda hry dobre, a to aj s vyššími detailmi, pričom vyššiu snímkovú frekvenciu na plynulé hranie zabezpečuje GPU Turbo X. Načítavanie bolo rýchle a hry nesekali.

Pamäť smartfónu Honor 70 5G

Pozitívne hodnotím pamäť, nakoľko interná má až 256 GB a RAM si vyslúžila 8 GB. A to vám podľa mňa bude na bežné používanie stačiť, ak by aj nie, na výber nemáte, pretože Honor 70 5G nepodporuje pamäťové karty.

Batéria Honoru 70 prekvapila, operačný systém nie

Výdrž batérie ma v dobrom prekvapila. 4 800 mAh neznie ako niečo prevratné, no v praxi sa osvedčila. O to viac so sa však tešila zo superrýchleho nabíjania Honor SuperCharge s výkonom až 66 W. Z nuly na 60 % sa dostanete už o 20 minút, čo môžem len potvrdiť.

Počas používania vám mobil vydrží celý deň, samozrejme, ak mu dát poriadne zabrať, batériu vybijete o čosi skôr. No s takým rýchlym nabíjaním je to celkom nepodstatné, pretože aj keby ste si v noci zabudli dať nabiť mobil, kým sa ráno nachystáte do práce, nabije sa vám.

Výdrž Honoru 70 5G

A teraz k operačnému systému. V prvom rade musím povedať, že oceňujem snahu Androidu s nadstavbou Magic UI. Začnem ale faktami, pretože inak to asi bude dosť subjektívny pohľad: Systém je svižný, má pekné animácie, aj lokalizácia je v poriadku. Pár vychytávok má (ktoré nájdeme aj inde), a to napríklad tmavý režim, ovládanie gestami či plávajúce okienka s aplikáciami. Okrem iného je veľmi super, že môžete využívať aj zväčšenie priečinka, takže ho potom nemusíte otvárať, stačí kliknúť na aplikáciu, ktorá je v ňom. 

A s čím som nebola spokojná (a mám na to dôvody)? Začnem hornou lištou. Na Androide som zvyknutá, ako asi aj iní, že hornú lištu otvorím jednoduchým pohybom prsta po displeji smerom zhora dole. Je jedno, či tak prstom prejdem po spodku displeja, po strede, alebo až od vrchu. Horná lišta sa rozvinie vždy. Toto však neplatí pre Honor 70 5G, pretože ak potiahnete prstom od stredu displeja, tak sa vám otvorí vyhľadávanie Honor. Neviem si predstaviť, že si denno-denne musím presúvať mobil v ruke tak, aby som dočiahla až na hornú lištu pri takej častej aktivite, ako je otváranie hornej lišty. Nemyslím si, že je vyhľadávanie také dôležité, ako horná lišta. Priority.

Operačný systém Honoru 70 5G

Druhý dôvod, prečo som nebola až taká spokojná, je šípka späť. Nemôžem si pomôcť, no naozaj nemám iPhone najmä preto, lebo mi nesedí ich šípka späť v ľavom hornom rohu, na ktorý sa ťažko dosahuje, alebo alternatívne riešenie potiahnutím prsta sprava od kraja displeja doľava. A táto nadstavba má vrátenie sa späť na predošlú obrazovku vyriešené presne takto, nie ako typický Android so šípkou v ľavom dolnom rohu vedľa tlačidla domova. Viem, že je to fakt detail, ktorý inému prekážať nebude, ale podľa mňa toto by malo zostať v iOS, nie v Androidoch. Som si istá, že viacerým používateľom Androidov vyhovuje klasické rozmiestnenie týchto tlačidiel, pretože sú na to už roky zvyknutí. 

K operačnému systému ešte treba podotknúť, že inteligentný asistent Yoyo je v porovnaní napr. s Bixby od Samsungu alebo Siri od Apple zatiaľ veľmi neskúsený asistent. Nečakajte od neho zázraky.

Zvuk je základ, doslova

Na spodnej strane Honoru 70 5G nájdete jeden reproduktor. Hrá dosť nahlas, stereo mne osobne až tak nechýba na počúvanie bez slúchadiel, no niekomu by chýbať mohlo. Honor 70 5G nemá 3,5 mm jack na slúchadlá, no tomu rozumiem tiež. Slúchadlá si pripojíte cez rýchly Bluetooth 5.2.

Zvuk Honoru 70 5G

V ponuke nastavení zvuku máme celkom príjemné prekvapenie, zvukové efekty HONOR Histen. Vylepšenie zvuku osobne uvítam vždy, takže som bola spokojná.

Záver

Mobil Honor 70 5G sa tak trochu precenil. Má v sebe veľký potenciál, ktorý vám pri bežných aktivitách bude stačiť, no niektoré funkcie výrobca nedotiahol úplne do konca (ako Viac videí). Výkon je inak solídny, fotoaparát fotí pekné fotky, ak si zapnete možnosť Veľké rozlíšenie. Veľmi pozitívne hodnotím výdrž batérie perfektne rýchle nabíjanie. Android má nadstavbu Magic UI, ktorej nevýhoda je slabý asistent Yoyo. Poteší menej skôr náročných používateľov, tých najnáročnejších by mohol sklamať.  

Klady (+): Zápory (-):
+ výdrž batérie - nedoladené funkcie videí
+ 66 W rýchlonabíjanie - fotoaparáty
+ 120 Hz obnovovacia frekvencia - nepodporuje pamäťové karty
+ svižný chod systému slabý asistent Yoyo

 

CHCEM HONOR 70

 

Ukážkové snímky:

Honor 70 5G bez nočného režimu

Fotografia bez nočného režimu.

Honor 70 5G fotografia s nočným režimom

Fotografia s nočným režimom.

Fotografia Honor 70 základné rozlíšenie

Fotografia so základným rozlíšením.

Veľké rozlíšenie Honoru 70 5G

Fotografia s veľkým rozlíšením.

Honor 70 základné rozlíšenie fotky

Fotografia so základným rozlíšením.

Veľké rozlíšenie Honoru 70

Fotografia s veľkým rozlíšením.

Širokouhlý fotoaparát Honoru 70

Fotografia širokouhlého fotoaparátu.

Zoom Honoru 70

Honor 70 má maximálne 10× zoom. 

Makro fotoaparát Honoru 70

Makro fotoaparát Honoru 70 5G. 

Clona Honor 70

Fotografia s funkciou clony.

Ďalšie aktuality

Robotický vysávač ETA Rover. Zahrá farbami a skvele uprace váš domov

Robotický vysávač ETA Rover. Zahrá farbami a skvele uprace váš domov

Chcete do svojej domácnosti vniesť trochu štýlu? Tak určite mrknite na farebnú rodinku robotických vysávačov ETA Rover. A bude to nielen pekný pohľad. Títo šikulkovia zvládnu povysávať, ale aj vytrieť...... Celý článok
Ako vybrať kávovar?

Ako vybrať kávovar?

Je niekoľko spôsobov, ako si vychutnať výbornú kávu. Výrobcovia kávovarov to vedia, a preto je tento segment plný rozmanitých „mašiniek“, ktoré vám vyčarujú kávu presne podľa vašej chuti. Poďme sa spo...... Celý článok
Recenzia: Samsung Galaxy Z Flip6 – kompaktná vlajková loď

Recenzia: Samsung Galaxy Z Flip6 – kompaktná vlajková loď

Skladacie telefóny sa neustále zdokonaľujú a nielen vďaka svojej kompaktnosti sa tešia stále väčšej obľube. Do rúk sa mi dostal najnovší „véčkový“ telefón od Samsungu – Galaxy Z Flip6. Ako si tento št...... Celý článok
Žiarivo biele záclony dodajú domácnosti ten správny šmrnc

Žiarivo biele záclony dodajú domácnosti ten správny šmrnc

Záclony dokážu podstatne rozjasniť a zútulniť domov. Ako ale zaistiť, aby boli vždy tak voňavé a žiarivo biele, ako keď ste si ich prvýkrát priviezli a zavesili? Tie najdôležitejšie rady a tipy vám pr...... Celý článok
LG predstavuje nové modely televízorov QNED 2024

LG predstavuje nové modely televízorov QNED 2024

Ponorte sa do obrazu s neuveriteľne pestrými a sýtymi farbami na nových QNED televízoroch značky LG. Technológia QNED vznikla spojením Quantum Dot a NanoCell a ponúka vyvážené zobrazenie farieb aj dok...... Celý článok